Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Achát

 

Achát je pojmenovaný podle jeho nálezu na Sicílii u řeky Achates ve starověkém Řecku. Drahý kámen, který zvenku vypadá jako nevzhledná hrouda se po nařezání na plátky a vyleštění vyloupne do krásy a barvy. Velké množství Achátů se barví pomocí určitých chemikálií na velmi atraktivní barvy. V broušení a leštění jsou známé drahé kameny z dílen německých mistrů.

Achát patří pod skupinu drahých kamenů Chalcedonů, neboť je složený z křemene, chalcedonu a opálu. Achát vznikal v dutinách chladnoucích láv a velikosti achátů můžou být od malého valounku až po opravdu velké a těžké balvany. Acháty se v přírodě vyskytují v podobě nevzhledných hlíz, teprve po jejich rozloupnutí se objeví struktura Achátu, která může být velice rozdílná.

 

Podle této struktury a barvy, rozdělujeme Acháty na:

Růžový achát, který pochází z Botswany a má chránit plod v těle matky

Šedý achát taktéž z Botswany uklidňuje bolesti očí

Hnědý achát, který lze nalézt téměř po celém světě, dokonce i u nás v Čechách a který podporuje pochopení toho, že všichni jsme součástí přírody a pomáhá nás zklidnit.

Pruhovaný achát s výrazným barevným páskováním v zemitých tónech různých šířek a odstínů jsou nejčastěji pomocí různých chemikálií a barviv barveny do netradičních svěžích barevných odstínů modré, zelené nebo růžové. Přírodní pruhovaný achát podporuje naši soustředěnost a logické uvažování.

Dendritický achát je bílý až mléčný achát, ve kterém se objevují dendritické inkluze, jejichž struktura připomíná krystalky námrazy. Inkluze můžou mít různé barvy od hnědé až po černou a jsou tvořeny ve většině případů železitými složeninami. V léčitelství se dendritický achát využívá k léčení trávicího traktu a látkové výměny.

Mechový achát obsahuje v sobě částečky manganovitých sloučenin vrostlých do průsvitného až mléčného achátu připomínající mech, odtud i název. Mechový achát se těží v Číně, Indii nebo USA a v léčitelství se poukazuje na jeho schopnost oprostit člověka od zažitých představ a skrytých obav, ukazuje nám nové cesty k inspiraci a zároveň k cyklickým jevům přírody.

 

Achát s krystaly ve středu se obvykle objevuje ve formě rozloupnuté hlízy s křemičitými krystaly, často z křišťálu nebo chalcedonu. Tento typ achátu podporuje nový růst buněk a tak jako drúza ochraňuje krystaly křemene uvnitř, tak i Achát ochraňuje před nebezpečím.

Pestrý achát, Sardonyx nejčastěji v červenohnědé až oranžové barvě pomáhá mírnit korečky a zánětlivá onemocnění.

Ohnivý achát především z Mexika či USA, který určitě upoutá pozornost svým světélkujícími duhovými bublinkami, v překvapivých barvách zelenožluté až červené na hnědém podkladu. Tyto drahé kameny se vyžívají zejména pro meditace, při které se přikládá na čakru čela, kde je umístěno tzv. třetí oko. Drahé kameny posilují koncentraci, ale zároveň udržují člověka nohama na zemi (obrazně řečeno). Při meditaci pomáhá u žen i u mužů odstraňovat psychické bloky, které souvisí s intimním životem.

Nejznámější naleziště jsou v jižní Americe, ovšem vzhledem k velké variantnosti achátu se nalézají snad po celém světě, dokonce i v České republice. Ve starověku byl Achát velmi ceněným kamenem pro stavitelství, dekorace i jako talisman. Tvarované sošky bohů z Achátů nosili muži v armádě jako symbol ochrany před zabitím. Valounek achátu se vkládal do úst při horečce a žízni. Kouzelníci dodnes používají achát proti uhranutí a pro odvrácení blesku. Achát je zvláště důležitý pro znamení blíženci, neboť jim pomáhá zůstat v klidu a pohodě. Achát pomáhá rozpoznávat pravdu, zvyšuje koncentraci a chrání před nebezpečím.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist