Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Ametrín

 

Jako ametríny se označují drahé kameny s přechodem ametystu do citrínu a naopak, tedy ametystová fialová barva s citrínovou žlutou. V ametrínu je patrný i mírný dichroismus neboli dvojlom, což je způsob rozštěpení paprsku světla při průchodu krystalem. Tento jev je vidět při pohledu na kámen z ametystové části je patrná modrá až fialová záře, z pohledu citrínové části kamene je patrná záře zbarvující se do červena, oranžova až žluta.

Ametrín patří mezi skupinu minerálů nazvanou Křemen. Do této skupiny patří např. růženín nebo křišťál a také ametyst a citrín. Oba tyto drahé kameny obsahují množství železa, které oxidací a dalšími přírodními jevy vytvoří tento dvoubarevný drahý kámen. Pro tuto zajímavou vlastnost je ametrín velmi oblíbený mezi brusiči drahých kamenů, které inspiruje dvojbarevné zbarvení kamene. Nejčastěji se setkáte s ametrínem ve tvaru obdélníku nebo čtverce s vyváženými dvojbarevnými polovinami.

Klasické naleziště je v Bolívii, odkud pochází i špičkový kámen darovaný v 17. stol. Španělské princezně. Právě tento drahý kámen způsobil velkou oblibu ametrínů v Evropě a poté i po celém světě. Mezi sběrateli drahých kamenů je tento drahokam velmi oblíbený, neboť se v ametrínu se snoubí duchovní fialová barva a zářivé světlo slunečních paprsků.

 

V léčitelství je ametrín považován a silný meditační kámen, neboť se poukazuje na dokonalé spojení vlastností ametystu a citrínu. Duchovní čistotu, kterou představuje ametyst, a vnitřní klid a zářivé světlo, které symbolizuje citrín. Toto spojení různých vibrací je výborné ke zklidnění přepínaného a stresovaného těla i mysli. Ametrín je výborným prostředkem v boji s psychosomatickými chorobami. To jsou choroby, jejichž původ počíná v naší mysli, ale projevují se špatným fungováním našeho těla nebo jeho částí. Typickým příkladem jsou žaludeční vředy, které mají častý původ v psychickém přepětí a stresu. V návaznosti s žaludkem můžeme jmenovat celý zažívací systém, který ovlivňuje správné vstřebávání živin a pokud je tato funkce narušená, může špatným způsobem ovlivňovat i další tělesné orgány.

Zajímavá je i cena tohoto drahého kamene, když si uvědomíme, že za cenu jednoho kamene dostanete vlastně dva, který navíc pochází z jediného naleziště na světě. Ametrín můžete spolu s dalšími drahými kameny nakoupit na ověřeném e-shopu Naturshop.cz.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist