Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Diamant

 

Diamant vzbuzuje v našich představách něco vzácného, hodnotného a téměř nedostupného. Krásou a vlastnostmi diamantu jsou lidi fascinováni již po celá tisíciletí. Vždyť je to nejtvrdší kámen na Mohsově stupnici tvrdosti minerálů a mnoho lidí učaruje tento vybroušený drahý kámen svým krásným třpitem a září. Již ve starověku přišli lidé na to, že kousek diamantu rozlamuje i nejlepší kladiva a pokud se dokonce podařilo diamant roztříštit na drobné kousky, osazovali diamanty nástroj, kterými brousili ostatní minerály a drahé kameny. Tvrdost diamantu je způsobena velice pevnými uhlíkovými vabami atomů uvnitř drahého kamene, broušení a štěpení diamantu je možné pouze ve směrech stanovených ploch štěpnosti, kde vznikají slabší vazby mezi atomy. Tuto znalost musí umět brusiči diamantů dokonale znát a umět jí využít tak, aby z drahého kamene vybrousili ten nejdokonalejší diamantový brus a zároveň zachovali maximální hmotnost drahokamu.

I když vědci znají spousty informací o struktuře i formě materiálu, dodnes není zcala jasné, jak diamanty opravdu vznikly. Vědci se domnívají , že diamanty vznikly z uhlíku z uhlíkových plynů, které jsou uvolňovány z magnatických krbů společně s lávou v zemském plášti. Vzhledem k dutinám v zemské kůře se občas láva ostane blíže na povrch, kde se pudce ochladí za vyššího tlaku vznikají krystalky diamantů. Těmto dutinám se říká Kimberlitové komíny, ve kterých láva tuhla miliony let a délka komínů dosahuje tisíce metrů. Láva, která vynáší krystaly diamanty na povrch se nazívá Kimberlit podle města v jižní Africe , kde byly diamanty porvé objeveny. Nejvýznamější naleziště jsou v Angole, Austrálii, Namibii, JAR nebo Rusku.

Vlastnost, která dodává diamantu jeho výjmečná schopnost rozkládat světlo, čímž vzniká diamantový třpyt a záře. Tuto schopnost ještě podtrhuje správné vybroušení každého kamene. Poměry mezi vybroušenými ploškami ve tvaru briliantu jsou velmi pečlivě vypočítávány. Tvar a struktura drahého kamene jsou důležitým faktorem pro donalý brus. Zpracování a obchod s diamanty mají neuvěřitelně unikátní strukturu a velmi přísný systém kontroly, stejně tak jako přesné označování kvality. Návrháři a výrobci šperků se v tomto složitém systému musí velni dobře orientovat, neboť hodnoty těchto drahých kamenů jsou velmi vysoké a neinformovaný kupec se může stát obět s velkými finančními ztrátami.

 

Významné brusírenské závody se nachází v Antverpách, Bombaji, Tel Avivu či New Yorku. Co se týče obchodu s těmito drahými kameny je nutné se zmínit o londýnské firmě De Beers, která drží ceny na vysoké hladibě a přes kterou prochází většina diamatů. Dobře ověření a akreditovaní klienti nakupují tzv. diamantové balíčky do kterých jim firma sama vybere konkrétní kusy drahých kamenů. Faktory určující denu diamantu jsou:
- čistota drahého kamene. Drahé kameny mohou obsahovat různé inkluze, které sice nesnižují lesk a brilanci, ale mají velký vliv na cenu. Čistota diamantu se uřčuje od dokonale čistého kamene až po inkluze viditené i okem.
- barva. Barva drahého kamene se posuzuje na bílém karonu a určuje se písmeny D- Z, tedy od výjimečně bílé po žlutou.
-váha. Se určuje na setiny karátu přesně. Samozřejmě platí, že čím větší kámen, tím vyžší cena. Nejznámější diamant má název Koh-I-Nor, který byl v roce 1850 zasazen do koruny anglické královny Viktorie. Největší surový diamant byl nalezen v roce 1905 v Africe a má název Cullinan Diamond. Vlastní ho anglická královna Alžběta II., která si ho nechala bybrousit a pojmenovala ho Hvězda Afriky.
-fluorescence, neboli barevná reakce kamene při dopadu UV záření. Pokud káen svítí modře, bude mít na denním světle jasnou bílou barvu a žluté tóny zůstanou potlačeny.
- povrch a proporce drahého kamene pro dokonalé vybroušení bez minimálních ztrát váhy
- výbrus. Kvaitní výbrus zaručuje velkou brilaci a krásný lesk. Pokud je kámen špatně proporčně vybroušen, světlo se v kameni ztrácí a brilance se snižuje.

V historii stejně jako v současnosti si mohli diiamanty dovolit jen ta nejbohatší vrstva šlechticů. V době středověku si surové diamanty převážně z Indie zasazovali bohatí bojovníci do brnění a věřili, že je ochrání a přinesou vitězství. Broušené diamaty nebo šperky z kamenů byly výhradně doménou šlechty. Evropská ššlechty měla zvyk dávat prsten s diamantem jako dar za poskytnuté služby, velké množství prstenů na obou rukách měl král Jindřich VIII. Za doby královny Alžběty I., se rozmohl zvyk, že prstenem s vystouplým diamantem se vyrývali do okeních tabulek vzkazy lásky.

V esoterických vědách je diamant považován za nositele té největší síly, kterou nelze zničit. Čisté složení kamene nenarušuje žádný další prvek a tuto čistotu váší i diamant do našich duší i života. Světlo které drahý kámen rozkládá na spetrum barev nám ukazuje Božské světlo, tedy cestu po které bychom měli životek kráčet a následovat toto čisté světlo. Obecně odstraňuje všechny škodliviny z těla a blokády jak v psychické tak i fyzické rovině. Diamant se objevuje často na zásnubních prstýkách, neboť vnáší do partnerského vztahu harmonii a ničí zlozvyky, které mohou idylku mezi dvěma zamilovanými lidmy narušit.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist