Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Kalcit

 

Kalcit neboli vápenec patří do velké skupiny minerálů nejvíce rozšířených po celém světě. V závislosti na sloučeninách či prvcích, které kalcity obsahují, má kalcit různé zbarvení. Může být bezbarvý až černý, je průhledný až průsvitný se skelným leskem. Vzhledem k množství materiálu, který je v přírodě dobře dostupný se kalcit využívá ve stavebnictví jako přísada do cementu, vápna a jiné. Výhoda tohoto použití je malá tvrdost kalcitů, proto se snadno drtí. Jak již bylo řečeno, naleziště jsou rozmístěné po celém světě, dokonce i v České republice. Známé jsou Koněpruské jeskyně v okolí Berouna, blízko u Prahy, jeskyně v Moravském krasu, dále u Příbrami či V Jáchymově.

 

V esoterice se použití kalcitu rozděluje podle barev a tím i čaker ve kterých jednotlivé barevné druhy kalcitů působí.

Čirý a bílý kalcit nás ovlivňuje svojí čistotou při duševním vývoji, odstraňuje předsudky a zažité názory, které tomuto vývoji brání. V tělesné rovině posiluje kosti, imunitní systém a čistí pleť.

Žlutý kalcit a zlatý kalcit působí nejlépe v centru břicha neboli v tzv. sluneční pleteni. V této čakře podporuje látkovou výměnu a celkovou rovnováhu organismu i psychiky.

Oranžový kalcit nejlépe působí v oblasti podbřišku, kde pozitivně ovlivňuje žaludek i celý trávicí trakt, Tlumí nevolnosti, klidní žaludeční šťávy a zmírňuje křeče v žaludku i v celém břiše podbřišku.

Růžový kalcit neboli manganokalcit je symbolikou pro cit a lásku. Působí jako balzám na poraněnou duši či zlomené srdce. Využívá se zejména při všech chorobách, které sužují naše tělo, ale původ mají hlavně v naší hlavě.

 

Modrý kalcit působí na centrum krku, kde nám pomáhá nalézat ta správná slova pro naše myšlenky. Kromě této skvělé vlastnosti nám modrý kalcit pomáhá zpevňovat kosti a zubní sklovinu. Masáž oblázkem kalcitu nebo masážním mýdlem z tohoto drahého kamene uvolňuje záda a ztuhlý krk.

Zelený kalcit tiší svojí uklidňující zelenou barvou tiší neklid, rozvíjí bystrost a vzdělanost. Rozvíjením těchto vlastností zároveň potlačujeme samolibost a sebestřednou lásku. V oblasti srdce, ve které zelený kalcit nejvíce působí, zklidňuje přívaly agrese a zlosti. Zklidňuje nepravidelný srdeční rytmus i výkyvy tlaku a s tím spojené návaly horka a pocení.

Barevnost kalcitů není příliš trvanlivá, proto je dobré nenabíjet barevný kalcit, který je využíván k léčebným metodám, na přímém slunci. Klasicky čistíme Kalcity pod proudem vlažné vody a nabíjíme na křišťálové drúze.

Zvláštní stabilnějším tvrdším přeměněným kalcitem je aragonit. Nejznámější naleziště je ve Španělsku, kde se nachází v různých krystalických podobách. Nejkrásnější aragonity jsou vzniklé usazováním nánosů minerálních pramenů. Aragonit má původně čirou barvu, které se mění na zlatou až hnědou inkluzemi písku.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist