Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Šperky s kameny

Šperky a drahé kameny

Spojení drahých kamenů a šperků je známo již od pradávna. Je to způsobeno několika faktory. Hlavním faktorem oblíbenosti šperků je chuť a potřeba žen, ale i mužů se zdobit. Důvod, proč se používají ve šperkařství drahé kameny ve spojení s kovem, je krása drahých kamenů a jejich rozlišnost barevnosti a druhů. Drahé kameny můžeme v současné době nalézt na různých typech šperků, jako jsou například náušnice, náramky, přívěsky, náhrdelníky, ozdobné brože a mnoho další šperků. Asi nejhojněji používaným kovem v současné době ve spojení s drahými kameny je stříbro Ag 925/1000. Stříbro je velmi oblíbené pro svůj vzhled a dalším významným důvodem oproti zlatu je jeho cena. Stříbrné šperky s kameny lze v dobré kvalitě pořídit již v řádech stokorun, oproti tomu ve spojení se zlatem či platinou je cena těchto šperků o hodně vyšší.

Náušnice stříbrné s drahými kameny

Asi nejoblíbenějším dámským šperkem jsou stříbrné náušnice v kombinaci s drahými kameny. Velmi oblíbené jsou tzv. ženské kameny, jako je například měsíční kámen, tyrkys, růženín, jantar atd. Pokud se zajímáte o nákup právě tohoto typu náušnic, neměli byste opomenout internetový obchod, který má širokou nabídku v sekci náušnice drahé kameny. Stříbrné náušnice jsou velmi oblíbené pro svůj půvab, který dokáže potrhnout právě kombinace s drahým kamenem.

Náramky drahé kameny

Dalším velmi oblíbeným šperkem z drahých kamenů jsou náramky. Lze vybírat z mnoha různých typů těchto šperků od nejlevnějších ze sekaných drobných drahých kamenů až po luxusní výběrové kameny ve stříbrných náramcích. Ať vlastníte levný nebo drahých náramek, vždy asi nejpodstatnější bude, zda opravdu vás drahé kameny na tomto náramku něčím oslovují. Ať už zbarvením drahých kamenů, jejich tvarem nebo zpracováním šperku.

Náhrdelníky z drahých kamenů

Obdobně jako u náramků můžeme i u náhrdelníků z drahých kamenů vybírat z nepřeberné nabídky na trhu od nejlevnějších až po velmi drahé výběrové luxusní náhrdelníky z drahých kamenů. Asi nejdůležitějším faktorem při výběru takovéhoto náhrdelníku je jeho délka a také proč takový náhrdelník vlastně kupujeme. Zda náhrdelník má sloužit pro slavnostní noblesní příležitosti, má sloužit pouze jako barevný dekorační šperk a nebo ho chceme využít k esoterickým nebo léčitelským účelům.

Péče o stříbrné šperky s kameny

Nošením stříbrných šperků s drahými kameny dochází u stříbra k jeho oxidaci povrchu. Tato oxidace šperků je přirozený jev. Čas od času je nezbytné stříbrné šperky vyčistit. Pokud je součástí šperku i drahý kámen, měli bychom k čištění takovéhoto šperku přistupovat co nejšetrněji s ohledem na drahý kámen. Nejšetrnějším způsobem jak vyčistit stříbrné šperky s drahými kameny je použití čisticí vaty Auron, nebo využití šetrných metod ve speciálních čističkách s náplní jemně rozemletých slupek oříšků nebo využití ultrazvukových leštiček. Méně se doporučuje využití chemických přípravků k čištění šperků s kameny, z důvodu možného poškození drahých kamenů.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist