Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Turmalín

 

Turmalín je minerál se všemi barvami duhy. Do Evropy se dostal ze Srí Lanky v 18. stol. a jeho původní název Tura Mali znamená Kámen se smíšenými barvami. Barevná škála Turmalínu předčí všechny jiné drahé kameny. Často se nachází i krystaly tvořené ze dvou i více barevných odstínů, např. Turmalín meloun, který opravdu vypadá jako nakrojený vodní meloun. Často se u Turmalínu objevuje i dichroismus, tj. v různých úhlech pohledu má Turmalín různý barevný odstín. Nejintenzivnější barva Turmalínu bývá uprostřed krystalu.

Jednotlivé barevné odstíny Turmalínu mají různé názvy:

 

Rubelit - jasně červený až narůžovělý Turmalín. Vyskytuje převážně v Brazílii, na Madagaskaru, v Mosambiku, Nigérii, Pákistánu a obzvlášť krásné v USA. Rubelitová červeň vyznačuje svádění a touhu. Má okolo sebe velkou erotickou auru a žena, která jej nosí, má velkou chuť a radost ze života.

Indigolit - všechny odstíny modré. Modrý Turmalín vyzařuje čistotou a harmonií a činí nás klidnými, upřímnými a tolerantními. Nejznámější naleziště jsou v severní Brazílii, Nigérii, Afganistanu a Pákistánu.

Verdelit - zelený, někdy žlutozelený Turmalín. Tato smaragdově zelená barva je způsobená chromem a tyto turmalíny se také často nazývají Brazilské turmalíny. Tento název však neoznačuje původ kamene, ale pouze typickou smaragdově zelenou barvu. Verdelity s větší příměsí modré jsou nazývány Africké Turmalíny. Není vůbec lehké najít dva totožně barevné krystaly.

Dravit - žlutohnědé až oranžové zabarvení Turmalínu. Tento druh Turmalínu se často vyznačuje již zmíněným dichroismem. Pod různými úhly pohledu se barva kamene mění intenzitou nebo barevným odstínem

Skoryl - černý Turmalín. Má temně černou neprůhlednou varvu a často se pro svoji sílu a vyzařování používá v esoterice a alternativním léčitelství.

 

Paraiba - zářivá tyrkysová, fialová a modrá. Nově objevený a velice vzácný druh Turmalínu z Brazílie. Jasnou tyrkysovou barvu má na svědomí měď, která není přítomná v žádném jiném druhu Turmalínu. Dnes již jsou ložiska

Paraiba bohužel vytěžené a některá místa srovnána se zemí. Na trhu se již tyto kameny téměř nenachází a pokud ano, jejich cena stoupá do závratných výšin. Nově se objevují Turmalíny z Nigérie, avšak vědci se dohadují , zda se jedná o podobné ložisko jako v Brazílii či nikoliv.

Turmalín má pyro-elektrické vlastnosti. Když se krystal turmalínu zahřeje a nechá se vychladnout, má kladný elektrický náboj na jedné straně a záporný na druhé. Proto Turmalín zasazený do šperku vyžaduje častější čištění, neboť tímto nábojem přitahuje drobné prachové částice. Díky vysokému obsahu minerálů a dobré energetické vodivosti se Turmalín často využívá v léčitelství. Mají velice osvěžující a posilující účinky.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist