Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Sběratelství a drahé kameny

Již od dětství se každý z nás setkává s kameny, ať již na cestě, u vody a jistě si každý z vás vzpomene, že si nějaký ten kamínek sebrat a odnesl si ho domů. Již v tomto okamžiku vás kámen něčím oslovil, nejspíše svým tvarem nebo barvou. Od sebrání jednoho krásného kamínku je již krůček ke krásnému oboru a to sběratelství drahých kamenů. Lze sbírat drobné broušené kameny, tak i velké dekorační kameny z celého světa. Na internetu existuje celá řada možností, kde koupit dekorační drahé kameny. Nejoblíbenější sběratelské unikáty pocházejí z Madagaskaru, což je asi nejznámější a nejcennější lokalita na unikátní sbírkové kusy dekoračních drahých kamenů. Drahé kameny z Madagaskaru jsou ceněny především pro svou nezaměnitelnou přírodní krásu a unikátnost. Úžasné madagaskarské karneoly jistě není třeba dlouze představovat. Nejspíše každý milovník drahých kamenů byl již okouzlen krásou dekoračních labradoritů z Madagaskaru. V současné době je sběratelský trh zaplavován sběratelsky málo ceněnými minerály a drahými kameny z Brazílie s pochybným původem. U levných brazilských minerálů je velká šance, že nízká cena je vykoupena například ozařováním těchto kamenů, aby bylo docíleno jejich co nejlepšího vzhledu na úkor sběratelské kvality a hodnoty. Podezřele nízká cena může značit i dosti neseriozního prodejce v oblasti drahých kamenů či možného vychytralého podvodníka. Ač cena takovýchto kamenů může být velmi nízká, tak je bohužel i sběratelská hodnota takovýchto na oko levných kamenů a minerálů. Jistě každý milovník drahých kamenů dá přednost unikátnímu opravdu hodnotnému přírodnímu sbírkovému drahému kamenu například z Madagaskaru s adekvátní hodnotou, než záplavě achátových řezů, plátků či geodám z pochybných Brazilských dolů a lokalit. Zde můžete zakoupit opravdu kvalitní hodnotné sběratelské drahé kameny. Buďte obezřetní a při výběru drahých kamenů vždy přemýšlejte, co jsou vaše sběratelské priority při výběru drahého kamenu do vaší sbírky či dekorace do svého útulného bytu. Ale už dosti skepse a podívejme se na opravdu hodnotné sběratelské dekorační kameny z té lepší pozitivnější stránky a ukažme si, jak správně přistupovat k nákupu a výběru drahých kamenů.

 

Jak vybírat dekorační kameny

Při výběru dekoračního kamenu v žádném případě nekoukejte na jeho cenu. Podezřele nízká cena drahých kamenů je vždy podivná. Uveďme si příklad na levné baterii k mobilnímu telefonu například z Číny a nebo kvalitní prověřené značkové baterii od předního výrobce. Kterou zvolit? Levnou nekvalitní, nebo upřednostníte jako většina rozumných lidí kvalitu? Rozhodnutí je jistě jednoznačné. Stejným způsobem je dobré přistupovat i k výběru drahých kamenů a sběratelství minerálů. K výběru drahých kamenů můžete využít prověřených obchod na drahé kameny nebo lze využít tento internetový eshop na drahé kameny. Při výběru byste měli především koukat na serioznost prodejce. Jestliže se zajímáte o zkrášlení vašeho interiéru, jistě nemůžete opomenout návštěvu internetového obchodu na drahé kameny NATURSHOP.CZ a jeho sekci dekorační drahé kameny, kde jistě do svého interiéru naleznete ten pravý kámen či minerál.

 

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist