Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Vltavín

 

Vltavín nebo-li moldavite patří do skupiny tektitů, impaktních skel, které lze nalézt jen na pár místech zeměkoule a Česká republika hraje v těchto lokalitách, bohatých na přírodní skla, nezastupitelnou roli. Dodnes není zcela jasný původ vltavínů. Vědci se domnívají, že původ vltavínů mohou být kousky meteoritu, který dopadl na území dnešního Bavorska v Německu před 14,5 mil. let, nebo to jsou části pozemských hornin, které se při tomto dopadu roztavily. Kráter, který dodnes navštěvují mnoho sběratelů a nadšenců vltavínů, se nazývá Ries a jedná se o místo, kam velký meteorit dopadl. Dopad byl tak velký a prudký, že roztavená hornina dopadla až na území jižních Čech a dále menší dopady na území Moravy nebo Chebské pánve. Jednalo se o tzv. vltavínový déšť, který dopadl na naše území a předpokládá se, že z původní 5mil. tun vltavínové hmoty je v ložiskách cca 1%, zbylá hmota se pod vysokým tlakem meteoritu ihned vypařila.

 

Chemické složení vltavínů je zhruba 80% SiO2 a 8-10% Al2O3 a další železité a jiné inkluze (FeO, MgO, CaO, Na2O, K2O a TiO2). Vltavíny - moldavity (název je odvozen z německého názvu pro Vltavu = Moldau), mají lahvově zelenou barvu od světlé po tmavou, na Moravě se nachází vltavíny v hnědém zbarvení. Povrch vltavínu tvoří vrásčitá struktura, která připomíná šumavské hvozdy či divokou panenskou přírodu. Tyto drahé kameny jsou vzhledem ke kyselosti půdy neustále omýlány, tvoří se tak tvary valounků a povrch není tolik reliéfní. Tento proces může vést k úplné destrukci drahého kamene. Nejvíce ceněné jsou vltavínové drahé kameny z lokality Besednice – Ježkovna, která je chráněnou přírodní památkou. Další známé vltavínové lokality jsou například Chlum nad Malší, Nesměň, Slavče, Dobrovská Lhotka, Dolní Lhotka, Koroseky atd. Další lokality podobných tektitů ve světě jsou pouze v malém rozsahu v Austrálii, tzv. australity, Číně nebo Thajsku, odkud pocházejí méně kvalitní kusy a navíc je zde velké riziko, že se bude jednat s největší pravděpodobností o padělky, nebo uměle vyrobené kameny z průmyslového skla. Tyto padělky se velmi špatně rozeznávají, neboť neexistuje rozdíl mezi přírodním a syntetickým sklem, nicméně pravý vltavín se dá určit laboratorně dle inertních plynů uvnitř bublinek ve vltavínu, které oproti ostatním drahým kamenům nejsou na závadu. Pravý vltavín je tektitové přírodní sklo a lze ho laboratorně poznat podle přítomnosti Lechaterieritu. Lechaterierit je přírodní čisté křemičité sklo. Toto sklo chybí ve všech vuklanických sklech. Pravost Vltavínů se zkoumá elektronovou mikroanalýzou. Nejznámějším badatelem v oboru vltavínů je prof. Bouška. Vltavín byl poprvé popsán již v roce 1788 jako tzv lahvový kámen od Týnu nad Vltavou.

 

Vltavíny jako drahé kameny jsou na stupnici tvrdosti drahých kamenů na 5tém místě, jsou poměrně měkké, dobře se zpracovávají především ve šperkařství a dobře se tyto drahé kameny brousí. Nicméně vltavíny nemají takový lesk a brilanci, jako podobně zelený turmalín Verdelit nebo chromdiopsyd. Zvláště kameny ve tvaru kapky je lepší nechat v přírodním tvaru, aby vynikl jejich unikátní přírodou vytvoření tvar a skulptace. Krásu každého drahého kamene poznáte teprve, když se podíváte dovnitř, konkrétně u vltavínu to platí dvojnásob. Na vltavíny je nejlepší pohled skrz něj, nejlépe proti světlu. Teprve při tomto pohledu vás vltavín uchvátí a vtáhne vás do tajemné zelené fantazie tohoto drahého kamenu. V esoterice nám vltavín pomáhá oprostit se od tíživých myšlenek, které spočívají až na dně či v hloubi naší duše a nevědomky nás tíží a svazují jako těžké okovy. Pomáhá nám oprostit se od těchto tíživých pout, které nám brání v pohybu i rozletu a umožňuje nám pocítit onu nespoutanou svobodu, kterou tolik každý z nás potřebuje ke svému životu i k tomu, aby si mohl uskutečňovat svoje sny a touhy. Tajemná zelená barva tohoto drahého kamenu v nás probouzí telepatické a jasnovidné schopnosti. Pokud tento dar máme v sobě, je pro nás vltavín tím pravým drahým kamenem, který nám ukáže správnou duchovní cestu. Tuto pomyslnou cestu vede pomocí pohledu do vlastního tajemného nitra. A tak jako se pomalu oprošťujeme od těžkých okovů, tak se zbavujeme i touhy mít a vlastnit, která je pro objevení vlastního já velkou překážkou. Největším působením je pro vltavín čakra srdce, ve které dokáže potlačit naše ego a očistit naši duši i tělo. Vltavín zbavuje toxických látek, posiluje imunitu a pomáhá při dýchacích problémech. Tak jako vltavín očišťuje naše tělo, je třeba i tento drahý kámen občas očistit od negativních energií a dát mu novou sílu. Vltavín je dobré opláchnout ve vlažné vodě (nesmí být horká) a nechat nabít slunečními paprsky na slunci nebo při svitu měsíce v úplňku.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist