Pro sběratele 

Fosilní amonit

Fosilní amonit je zajímavý pro sběratele svým vzhledem podobným beranímu rohu, původem i historií. Jsou to vlastně zkamenělí měkkýši, kteří jsou již dávno vyhynulí. Nejkrásnější amonity pocházejí z Madagaskaru a nemohou chybět v žádné sbírce milovníka drahých kamenů.

Stříbrné náramky s kameny 

Náramek s Kyanitem

Kyanit neboli Disten je zajímavý drahý kámen, který je svojí strukturou i barvou podobný safíru. Náramky z drahých kamenů jsou oblíbeným dámským šperkem. Velkou nabídku stříbrných náramků z drahých kamenů naleznete v internetových obchodech Naturschop.cz nebo Sperky-shop.cz .

Stříbrné náušnice s kameny 

Ametystové náušnice

Oblíbeným šperkem u žen jsou náušnice s kameny, neboť dokážou podtrhnout přirozenou ženskou krásu. Barevná škála odstínů drahých kamenů je tak široká, že si jistě vybere i náročná zákaznice. Módní stříbrné náušnice z drahých kamenů jsou ve fialovém či tyrkysovém odstínu.

Stříbrné přívěsky s kameny 

Přívěsek Záhněda ve stříbře

Stříbrné přívěsky z drahých kamenů je možné vybírat z různých druhů drahých kamenů, jako je například: Záhněda, Ametyst, Vltavín, Křišťál, Achát a mnoho dalších. Přívěsky můžete vybírat z různých tvarů, typů a barevností přírodních drahých kamenů.

Broušené drahé kameny 

Vltavín

Broušené drahé kameny mnohdy obsahují inkluze, které velice snižují jejich cenu. Toto neplatí u Broušených Vltavínů, neboť tyto drahé kameny obsahují přírodní bublinky, které potvrzují přírodní původ těchto vzácných drahých kamenů. Vltavíny jsou velmi ceněné sběratelské drahé kameny.

Dekorační drahé kameny 

Pískovec z Arizony

Milovníci drahých kamenů již dávno zjistili, že drahé kameny jsou skvělým doplňkem do interiéru. Nejvzácnější drahé kameny pocházejí z Madagaskaru, který je velmi bohatý na přírodní kameny. Sběratelé by si však měli dávat pozor na extrémně levné nekvalitní acháty, geody a minerály zejména z braziských dolů.

Drahé kameny 

Tromlované Tygří oko

Drahé kameny ve formě valounků a krystalů jsou velmi oblíbeným sběratelským artiklem. Tyto drahé kameny se hojně využívají v léčitelství, šamanství a esoterických vědách pro své magické účinky. Síla těchto drahých kamenů je známá a popisovaná již od pradávna.

Jantarové šperky ve stříbře 

Přívěsek z Jantaru

Nejkrásnější a nejstarší Jantar pochází z oblasti Baltu, neboť v sobě obsahuje hmyz, kousky listů a další přírodní materiály. Jantar není drahý kámen, nýbrž zkamenělá pryskyřice prehistorických borovic. Jantar a krásné jantarové šperky i ve stříbře naleznete na e-shopech Naturshop.cz a Sperky-shop.cz .

Náhrdelníky drahé kameny 

Náhrdelník z Tyrkysu

Náhrdelníky z drahých kamenů zdobí již od nepaměti hrdlo každé opravdové dámy. Nejoblíbenější jsou náhrdelníky z drahých kamenů například: Jantar, Ametyst, Křišťál, Smaragd, Safír nebo Tyrkys. Nic nezaujme víc než náhrdelník z tyrkysu či jiného drahého kamenu na krku krásné ženy.

Náramky drahé kameny 

Náramek z citrínu

Náramky má ráda každá žena, které chce být krásná a dokonalá. Obzvlášť pokud se jedná o náramky z drahých kamenů, například jako na fotografii exkluzivní náramek z citrínu v extra kvalitě, žádná žena neodolá. Vyberte si z bohaté nabídky levných náramků, klasických náramků nebo luxusních náramků z drahých kamenů.

Drahé kameny Vltavíny 

Sbírkový Vltavín

Sběratelské drahé kameny Vltavíny jsou českou raritou. Tyto drahé kameny jsou obsaženy ve všech významných sbírkách sběratelů drahých kamenů po celém světě. Neváhejte a zakupte si kousek české přírody v tomto drahém kameni, neboť přírodní zdroje Vltavínů mohou být již brzy vyčerpány.

Vltavíny a stříbrné šperky 

Stříbrný přívěsek s Vltavínem

Zelená barva není u šperků z drahých kamenů příliš oblíbená, nicméně šperky s Vltavíny vynikají svojí unikátností a tajemným původem tohoto drahého kamenu. Síla vltavínových šperků se nejvíce projevuje při nošení přívěsku z Vltavínu nebo náhrdelníku, neboť je Vltavín blízko čakry srdce.

Výrobky z drahých kamenů 

Kyvadlo z Ametystu

Z drahých kamenů se vyrábí různé potřeby pro esoteriky a léčitele, talismany a kultovní či dekorační figurky a zvířátka. Na oblíbeném eshopu na drahé kameny Naturshop.cz si můžete vybrat například: kyvadla, dordže, vadžry, buddhy, donuty, andělíčky, slony, koule a pyramidy z různých drahých kamenů.

 

Tygří oko, Býčí a Sokolí

 

Tygří oko patří do velké skupiny drahých kamenů křemen, do které rovněž patří křišťál, citrín, záhněda, ametyst, růženín, tygří a sokolí oko. Tygří oko se vyskytuje ve zlatohnědé či žlutohnědé barvě, které příroda zbarvila pomocí oxidů železa a má nápadnou podobu oka tygra, odtud i název drahého kamene. Podobné zbarvení má i sokolí oko, které má spíše tóny do chladivé modré a tmavší barvy než tygří oko. Býčí oko je také podobné jako tygří, jen barevné tóny jsou spíše v červenohnědém zbarvení.

Zvláštní optický efekt vytvářející odlesky, které u těchto drahých kamenů vidíme, když s kamenem pohybujeme anebo na kámen dopadají rozdílné paprsky světla, vytváří vláknitá struktura křemene. Kámen není nijak drahý a efekt světelného lesku je opravdu výrazný, proto se tygří oko, býčí i sokolí oko často využívají ve šperkařství. Oproti jiným drahým kamenům se tygří, sokolí nebo býčí oko nebrousí do diamantových brusů či brusů s facetami, ale spíše do tvaru muglí nebo čočkovců. Při tomto výbrusu skvěle vynikne lesk drahých kamenů.

Klasická naleziště tygřího, býčího a sokolího oka jsou v Jihoafrické republice, odkud pochází opravdu krásné kameny, nebo v Namibii, Číně či USA. Často se spolu s tygřím okem vyskytuje v hornině hematit a jaspis. Spojením těchto druhů drahých kamenů vzniká tygří železo, spojením jaspisu, sokolího a tygřího oka vzniká kámen zvaný Pietersit.

 

Teplé barvy žluté, hnědé a červené v nás probouzejí aktivitu a živost. Stejně rak tomu je v u tygřího oka, Jeho zlatavý sametový lesk v neustálém pohybu nás učí optimistickému pohledu na svět a vitalitě. Světlo v drahém kameni zahání černé myšlenky a pocit bezvýchodnosti situace a zároveň nás učí samostatnému rozhodování v důležitých situacích. Díky těmto vlastnostem se tygří oko využívá v esoterických vědách k léčení duševních nemocí jako je paranoia nebo schizofrenie. V různých čakrách má tygří oko různý účinek. V oblasti břicha pomáhá tento drahý kámen při žloutence a nemoci jater, v oblasti krku klidní astma a dýchací potíže, v centru hlavy zase migrénu.

 

Namodralé tóny sokolího oka, jak již předurčuje název, se používá k zostření zraku a nejen toho který používáme k vidění, ale také k bystření smyslových vjemů. Vidíme věci bez příkras a zabarvení tak, jaké opravdu jsou. Pomáhá nám vidět pravdu i sami sebe a pomáhá nám vidět i naše, stále se opakující chyby, tak jako sokol vidí svoji slabiny své oběti. Ve fyzické rovině nás učí vnímat naše tělo i to, co se v našem těle děje.

 

Červenohnědé býčí oko je kamenem neutuchající živelné energie, která prostupuje celým organismem jako míza v kmeni a kořenech stromu. Aktivuje pohybové ústrojí a pomáhá zmírňovat křeče a svalová ústrojí.

Složením tygřího oka, jaspisu a hematitu vzniká tygří železo. Je to drahý kámen s opravdu silnou vibrací. Tato vibrace nám naprosto uklidní, duši a nenaruší ji ani nejnepříjemnější útoky okolního prostředí. Posiluje nejen psychickou ale také tělesnou obranyschopnost. Aktivuje játra, ledviny a celý trávicí systém.

 

Pietersit je neuvěřitelně zajímavým spojením tygřího oka a sokolího oka a tak jako se tyto kameny sjednotily v jeden celek, tak i nám pietersit přináší spojení těla i duše v jeden harmonický celek. Odstraňuje v našem těle psychice blokády a stabilizuje nepravidelný krevní oběh se kterým souvisí i změny tlaku, správná funkce srdce či motání hlavy.

 

Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.

TOPlist